450 PLN/os
Wstecz

Kazimierz Dolny Sandomierz Ujazd

wyjazd Lubin Legnica Wrocław

Rezerwacja

Termin Ilość wolnych miejsc Cena
8 - 09 października 2022 4 miejsca wolne
450 PLN
8 - 09 października 2022
4 miejsca wolne
450 PLN

Opis szczegółowy

Program wycieczki :

Dzień 1 Wyjazd w godzinach rannych przejazd do Kazimierza Dolnego, spacer przez miasto zwiedzanie malowniczych uliczek m.in. Mały Rynek o wspaniałej architekturze, spacer renesansowymi kamieniczkami, zwiedzanie ruin średniowiecznego Zamku z Basztą oraz Kościoła Farnego. Przejście na Górę Trzech Krzyży - punktu widokowego wzniesionego na pamiątkę zarazy panującej w mieście na początku XVIII wieku. rejs po Wiśle w kierunku Zamku w Janowicach. Legenda głosi....Córka właścicieli zamku, Helena Lubomirska zakochała się w młodzieńcu, który nie dorównywał jej pozycją społeczną. ...Nie wiadomo z jakich powodów jej ciało złożono na zamku w Kazimierzu. Duch Heleny co noc wracał do Janowca i odwiedzał sypialnię rodziców. Powrót statkiem do Kazimierza Dolnego,Przejazd na nocleg.


Dzień 2

 Śniadanie przejazd do Ujazdu i zwiedzanie Zamku Krzyżtopór, następnym punktem naszej wycieczki jest Sandomierz znajduje się na siedmiu wzgórzach nad brzegiem Wisły, stąd czasami określany jest jako „mały Rzym”. W Sandomierzu poznamy historię: min. Zamku Królewskiego, Dworku Ojca Mateusza, zobaczymy Ucho Igielne - jedyna zachowana furta, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych. Przez furtę komunikowali się ze sobą bracia z dwóch klasztorów dominikańskich; jednego położonego poza murami miasta i drugiego, wewnątrz murów obronnych. Krzemień Pasiasty, Rynek Starego Miasta, Synagoga. Czas wolny....

Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie.....Podziemna Trasa Turystyczna lochy w Sandomierzu to system dawnych czternastu i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi łącznie 470 metrów.Sandomierskie lochy owiane są legendami. Drążone przez wieki pod miastem korytarze i komory z racji ich obronnego i gospodarczego charakteru, otoczone były tajemnicami. Najsłynniejsza legenda mówi o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach...… czas wolny w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. 


Kolejność zwiedzania ustala przewodnik

Kolejność wsiadania i godziny odjazdu z poszczególnych miejsc mogą ulec zmianie


obowiązkowe opłaty Trasa Podziemna Rejs po Wiśle zestaw słuchawkowy 65 zł/os

Podróżnicy – po rezerwacji , na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji ( znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty )

‼Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼


Przebieg trasy

 • 04:00
  Polkowice Mc Donald
 • 04:30
  Lubin ul parking Kaufland
 • 05:00
  Legnica ul Dworcowa
 • 06:10
  Wrocław KFC Bielany
 • Kazimierz Dolny Sandomierz Ujazd

Cena

Cena zawiera
przejazd autokarem klasy turystycznej
1x kolacja
1x śniadanie
1x nocleg
licencjonowany pilot/przewodnik
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera
Góra Trzech Krzyży ok 8 zł/os
muzeum Ojca Mateusza ok 20 zł
Zamek w Kazimierzu Dolnym ok 10 złos
Zamek Krzyztopór 12 zł bilet grupowy