Kraków świątecznie

Jarmark Bożonarodzeniowy

Kraków świątecznie

Jarmark Bożonarodzeniowy

Miejsca wsiadania
05:30
Lubin parking sklepu Kaufland
06:00
Legnica
06:35
Kostomłoty
07:10
Wrocław Bielany
Kraków świątecznie
Opis

Targi, zwane dawniej jarmarkami, odbywały się na Rynku od stuleci. Rozpoczynają się zwykle pod koniec listopada i trwają do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie na stałe wpisały się w kalendarz imprez Rynku krakowskiego, to tradycja, która w dużej mierze ma wpływ na rozwój kulturalny i gospodarczy Krakowa.


Ich nastrój wprowadza nas w klimat świąt i czyni płytę Rynku Głównego bardziej niż zwykle kolorową i gwarną.

Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze. Można skosztować wyśmienitych potraw z grilla, tradycyjnego oscypka prażonego na grillu z żurawiną oraz napić się grzańca galicyjskiego. Na miłośników małego co nieco czekać będą też prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki.


Nie brakuje świątecznych łakoci, takich jak prażone orzechy w karmelu, wyroby w czekoladzie i marcepanie czy tradycyjne pierniki.

Plan wyjazdu

Wyjazd ok 6:00 do Krakowa około południa. Zwiedzania miasta m.in: Wawel Katedra Dzwon Zygmunta Groby, przejście ul Grodzka w kierunku Rynku Kościół Mariacki Sukeninice,ul Floriańska , Barbakan, W godzinach popołudniowych czas wolny na przepiękne Jarmarki Bożonarodzeniowe, gdzie będziemy mogli skosztować lokalnych przysmaków i poczuć prawdziwie świąteczny nastrój. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.

Ten wyjazd odbywa się dzisiaj - w związku z tym nie można się już zapisać.
Cena zawiera przejazd autokarem kl turystycznej opieka pilota podczas całego wyjazdu zestaw słuchawkowy ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera posiłku Na bilety wstępu należy przygotować ok 22 zł