Włochy Bolonia Padwa Mantua Wenecja
Ikony Italii
Opis szczegółowy
Bolonia Padwa Mantua Wenecja
Ikony Italii
Ta wycieczka to podróż prawdziwie włoska! Szlak historii światowej nauki w Padwie, słynnej kuchni z Bolinii, kameralnej Mantui oraz cudownej potęgi – miasta na wodzie – Wenecji! To podróż przez wszystkie zmysły opisana smakiem kuchni, zapachem kanałów wodnych i widokiem najpiękniejszych włoskich uliczek. Zapraszamy na podróż przez Włochy prawdziwe!
Program wycieczki:
1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd do Włoch.
2 dzień
Przyjazd do Padwy. Miasta uniwersyteckiego, potęgi nauki światowej. Tu studiował Mikołaj Kopernik. Ale także miasto świętego Antoniego. Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy: Bazylika św. Antoniego z Padwy, spacer po historycznym centrum z Piazza delle Erbe, Prato della Valle, Uniwersytet.
Czas wolny na mieście. Przejazd do Mantui. Miasto położone między trzema sztucznymi jeziorami, jest niewielkie, lecz niezwykle zjawiskowe! Miasto narodzin Wergiliusza i miejsce akcji „Rigoletta” Verdiego. Mantua obok Werony stała się bohaterką Romea i Julii, tutaj został wygnany główny bohater. Odbędziemy spacer po historycznym centrum z wieloma zabytkami.
Przejazd na nocleg, obiadokolacja, zakwaterowanie.
3 dzień
Śniadanie w hotelu.
Przejazd do Bolonii. Słyszysz Bolonia? Myślisz kuchnia!
To jedno z najsławniejszych włoskich miast. Sławę swą zawdzięcza Uniwersytetowi Bolońskiemu. Spacer z przewodnikiem podczas, którego zobaczymy: Piazza Maggiore, Bazylika San Pietro oraz słynne dwie wieże – symbol miasta.
Czas na delektowanie się słynnym Dolce Vita!
Przejazd na nocleg, obiadokolacja, zakwaterowanie.
4 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Wenecji.
Wenecja jest jednym z najpiękniejszych miast świata! Mająca cudowną historię Najjaśniejszej Republiki Weneckiej, piękną architekturę i najsłynniejsze gondole na świecie.
Swoją podróż po Wenecji rozpoczniemy na lagunie weneckiej, skąd wyruszymy w stronę wysp. Rejs po lagunie weneckiej na wyspy Murano i Burano.
Na początek odwiedzimy kolorową wyspę Burano. Tu znajdują się słynne różnobarwne domki rybaków, słynne koronki i knajpki nad kanałami. Następnie rejs na Wyspę Murano, gdzie odwiedzimy słynną hutę szkła – zobaczymy pokaz wyrabiania szkła, z którego zasłynęła w historii Wenecja!
Następnie rejs do Wenecji. Przypłyniemy tuż obok Placu Marka.
Spacer z przewodnikiem po Wenecji, podczas którego zobaczymy: „Salon Europy” – Plac św. Marka, z Pałacem Dożów oraz Bazyliką św. Marka, gdzie znajdują się relikwie patrona miasta. Zobaczymy słynną Cafe Florian, zegar astronomiczny, następnie udamy się wąskimi uliczkami w stronę słynnego Mostu Rialto – pierwotnie drewnianego mostu na Kanale Grande – najważniejszej ulicy Wenecji.
Czas wolny na lunch. Możliwość pływania gondolami.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.
5 dzień
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych.
Cena wycieczki zawiera:
przejazd autokarem kl turystycznej
usługę pilota podczas całego wyjazdu
2 x nocleg hotele kl turystycznej
2 x śniadania kontynentalne
2 x obiadokolacja serwowana
ubezpieczenie NNW 15.000 PLN KL 20.000
Składki na TFG i TFP
zestaw słuchawkowy - audio guide
300 EUR - rezerwacje wstępów, usługi lokalnych przewodników, wjazdówki do miasta, rejsy po Lagunie Weneckiej, parkingi, lokalne podatki klimatyczne, bilety do Wenecji, pokaz w hucie szkła Murano.
Opłata za powyższe jest obowiązkowa i płatna u pilota wycieczki w autokarze.
Zakwaterowanie:
-> Zakwaterowanie odbywa się w pokojach 2 lub 3-osobowych
-> Osoby podróżujące indywidualnie będą dokwaterowane do osób tej samej płci w możliwie zbliżonym wieku. W przypadku braku możliwości dokwaterowania lub zgłoszenia chęci bycia wpokoju 1-osobowym uczestnik będzie proszony o uiszczenie dodatkowej opłaty w wysokości 30 EUR/noc.
Ważne informacje:
-> Program jest ramowy, kolejność zwiedzanie może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, czy innych zdarzeń, na które organizator nie ma wpływu.
-> Kolejność wsiadania i godzin odjazdu z poszczególnych miejsc mogą ulec zmianie. Organizator potwierdzi godzinę zbiórki i miejsce w mailu przedwyjazdowym.
-> Po rezerwacji na skrzynkę mailową biuro wysyła wszystkie szczegóły rezerwacji. Zajdą się w nich m.in.: miejsca zbiórki, numery rezerwacji, indywidualne numery konta do wpłat.
-> W przypadku braku widoczności wiadomości mailowej prosimy sprawdzić folder SPAM lub oferty w Państwa skrzynce mailowej.
Możliwość indywidualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji:
wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
Przeczytaj:
warunki uczestnictwa
Przebieg trasy
-
15:45Głogów Stacja BP przy Osiedlu Kopernika
-
16:05Polkowice McDolands
-
16:30Lubin Parking Kaufland
-
17:00Legnica Orlen ul. Chojnowska
-
17:30Kostomłoty Orlen
-
18:00Wrocław Bielany KFC ul. Tyniecka
-
19:30Kłodzko Orlen Boguszyn
-
Włochy Bolonia Padwa Mantua Wenecja